Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
at Edwin Watts/Kiawah Island Spring Classic
Kiawah Island, S.C.

at Chattanooga
10:00 AM

at Chattanooga
2:00 PM

VCU
3:00 PM

N.C. Central
3:30 PM

Robert Morris
6:00 PM
25
at Edwin Watts/Kiawah Island Spring Classic
Kiawah Island, S.C.

Robert Morris
10:00 AM

Robert Morris
12:00 PM
26
at Edwin Watts/Kiawah Island Spring Classic
Kiawah Island, S.C.

Winthrop
6:00 PM
27
Duke
3:00 PM

at Davidson
6:00 PM

Campbell
7:00 PM
28
1
vs Illinois St.
@ Baton Rouge, La. (Purple & Gold Challenge)
1:00 PM

at Radford
2:00 PM

at Radford
2:00 PM

Ohio
4:00 PM

at LSU
6:00 PM
2
at Campbell
10:00 AM

vs Stephen F. Austin
@ Baton Rouge, La. (Purple & Gold Challenge)
10:30 AM

vs Indiana
@ Baton Rouge, La. (Purple & Gold Challenge)
1:00 PM

at Radford
2:00 PM

Ohio
2:00 PM

at Campbell
2:00 PM

Hampton
4:00 PM
3
Ohio
1:00 PM
4
5
at Big South First Round
TBA
6
Gardner-Webb
2:00 PM

ETSU
2:30 PM

ETSU
4:30 PM

at Wofford
5:00 PM

Campbell
6:00 PM
7
at Big South Quarterfinals
TBA

at Presbyterian
3:00 PM
8
at Big South Semifinals
TBA

Rutgers
4:00 PM
9
South Carolina State
10:00 AM

vs Indiana
@ Clearwater, Fla. (The USF-Clearwater Parks and Recreation Showcase Tournament)
10:30 AM

vs St. John's (N.Y.)
@ Clearwater, Fla. (The USF-Clearwater Parks and Recreation Showcase Tournament)
1:00 PM

Gardner-Webb
2:00 PM

Rutgers
2:00 PM

South Carolina State
2:00 PM
10
at Bandon Dunes Championship
Bandon, Ore.

at Big South Championship
TBA

vs Eastern Ill.
@ Clearwater, Fla. (The USF-Clearwater Parks and Recreation Showcase Tournament)
9:00 AM

Rutgers
12:00 PM

vs Colgate
@ Clearwater, Fla. (The USF-Clearwater Parks and Recreation Showcase Tournament)
1:45 PM
11
at Bandon Dunes Championship
Bandon, Ore.

at Mercer
10:00 AM

at Mercer
2:00 PM
12
at Bandon Dunes Championship
Bandon, Ore.

at Big South First Round
TBA

Davidson
6:00 PM
13
vs North Dakota
@ DeLand, Fla.
9:30 AM

at Stetson
1:00 PM

at Jacksonville
5:00 PM

Furman
6:00 PM

at Jacksonville
7:30 PM
14
at Big South Quarterfinals
TBA

vs UNC Wilmington
@ DeLand, Fla.
10:00 AM
15
at 49er Classic
All Day

at Big South Semifinals
TBA

at UNC Asheville
6:00 PM
16
at Low Country Intercollegiate
Hilton Head, S.C.

at 49er Classic
All Day

at Bethune-Cookman
10:00 AM

Presbyterian
1:00 PM

at UNC Asheville
3:00 PM

Presbyterian
3:00 PM
17
at Low Country Intercollegiate
Hilton Head, S.C.

at UNC Asheville
1:00 PM

Presbyterian
3:00 PM
18
at Big South Championship
TBA
19
at Charleston Southern
3:00 PM

at Charleston Southern
5:00 PM

Lafayette
6:00 PM
20
at Charleston Southern
1:00 PM
21
at Elon
2:30 PM
22
at adidas Winthrop Invitational
All Day

at Furman Intercollegiate
Greenville, S.C.

High Point
6:00 PM
23
at adidas Winthrop Invitational
All Day

at Furman Intercollegiate
Greenville, S.C.

at Longwood
1:00 PM

High Point
2:00 PM

at Longwood
3:00 PM
24
at Furman Intercollegiate
Greenville, S.C.

High Point
1:00 PM

at UNC Greensboro
1:00 PM

at Longwood
4:00 PM
25
at Cliffs Classic
Arden, N.C.
26
at Cliffs Classic
Arden, N.C.
27
at UNC Asheville
3:00 PM
28
at Presbyterian
3:00 PM
29
Gardner-Webb
6:00 PM
30
at Terrier Relays
All Day

Gardner-Webb
2:00 PM

Hampton
2:00 PM

Hampton
4:00 PM
31
at Edisto Island Invitational
Edisto, S.C.

Gardner-Webb
1:00 PM

Hampton
1:00 PM
1
at Edisto Island Invitational
Edisto, S.C.

at Wofford Invitational
Spartanburg, S.C.
2
at Wofford Invitational
Spartanburg, S.C.

Winthrop
2:00 PM

Charleston Southern
6:00 PM
3
Western Carolina
4:00 PM

North Carolina A&T
6:00 PM

Western Carolina
6:00 PM
4
Gardner-Webb
3:00 PM
5
at Charlotte
2:00 PM

at Radford
6:00 PM

Wofford
6:00 PM
6
at Campbell
1:00 PM

at Radford
2:00 PM

at Campbell
3:00 PM